در گذشته، سیستم های پشتیبانی تصمیم (DSS) سیستم های مستقلی در داخل یک سازمان بوده اند که ارتباط ضعیفی با سایر سیستم ها (سیستم های جزیره) داشته اند. در حال حاضر، سیستم های سازمانی پایه و اساس یک سازمان به شمار می روند، و متخصصین به طراحی و پیاده سازی BI به عنوان چتری برای ایجاد یک محیط جامع جهت پشتیبانی از تصمیم گیری مدیریتی پرداخته اند.  اکثر سازمان ها، هنوز هم در هنگام پیاده سازی سیستم های سازمانی مانند برنامه ریزی منابع سازمانی ، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و مدیریت زنجیره تامین (SCM) از عدم هوشمندی تجاری (BI) در فرآیندهای تصمیم گیری خود برخوردارند. در نتیجه، مدل ها و تکنیک هایی جهت بررسی و ارزیابی سطح هوشمندی سیستم های سازمانی به کار می روند، که می تواند منجر به بهبود پشتیبانی تصمیم گیری گردد.

امروزه، هوشمندی تجاری یکی از مفاهیم مهم در مدیریت و سازمان ها می باشد و تبدیل به یک نهاد پیشرو در زمینه بازارهای جهانی گردیده است. هوشمندی تجاری نه تنها یک فعالیت غیر حرفه ای نیست بلکه نیاز به مهارت های خاصی دارد و در نتیجه شرکت های پیشرو در این زمینه، بخش های جداگانه ای در سازمان به نام "واحد هوشمندی تجاری " ایجاد نموده اند. شرکت ها و سازمان ها همواره سعی به دانستن این موضوع دارند که رقبایشان چه می کنند
طراحی عالی برنامه های کاربردی BI به هر فردی در شرکت شما این توانایی را می دهد که توسط درک سریع "دارایی های اطلاعاتی" مختلف در سازمان و چگونگی ارتباط برقرار کردن آنها با یکدیگر به تصمیم گیری بهتر بپردازند. این دارایی ها می تواند شامل پایگاه داده مشتری، داده های زنجیره تامین ، داده های پرسنل، تولید، فروش و فعالیت های بازاریابی و هر منبع دیگری که حاوی اطلاعات مهم و حیاتی برای عملیات مورد نظراست، باشد. نرم افزار BI به شما این اجازه را می دهد تا به ادغام منابع داده نامتجانس در قالب یک چارچوب منسجم برای گزارش های زمان واقعی(لحظه ای) و تجزیه و تحلیل دقیق آن بپردازید
هوشمندی تجاری راهکاری است که مدیران سطوح مختلف یک سازمان از آن استفاده می نمایند به نحوی که بتوانند تصمیمات خود را هوشمندانه، مدبرانه و مبتنی بر حقایق و اطلاعات ذخیره شده اتخاذ کنند. هوشمندی تجاری راهبران برای شما اطلاعات مورد نیاز در زمان مد نظر و به شکل صحیح ارائه می کند. یکپارچه سازی اطلاعات در سراسر سازمان و ارائه گزارش دهی و تجزیه و تحلیل های صورت گرفته منجر به صرف زمان کمتر در پاسخ دهی به درخواست ها می گردد و کاربران تجاری زمان کمتری جهت جستجوی اطلاعات صرف می کنند. با تکیه بر راهکارهای هوشمندی تجاری ما در سراسر سازمان می توانید تصمیمات مبتنی بر حقیقت اتخاذ نمایید چرا که راهکارهای ما امکان تصمیم گیری آگاهانه و سریع بر اساس داده های کسب و کار قابل اعتماد و در زمان واقعی برای شما فراهم می دارد .همچنین می توانید به راحتی به اطلاعات مربوطه و مورد نیاز خودتان در هر زمان و هر مکانی که نیاز به درک بهتر کسب و کار خود را دارید، دسترسی یابید.

ابزارهای راهکار هوشمندی تجاری BI

هوش مصنوعی


ابزارهای داشبورد/صفحه نمایش


تجزیه و تحلیل آماری و ریاضیات


برنامه ریزی و ابزارهای مدل سازی


ابزار های داده کاوی


پشتیبانی از تصمیم


پرس و جو کاربر نهایی و گزارش دهی


پایگاه داده عظیم (انبار داده)


تولید گزارش


پردازش تجزیه و تحلیل بر خطOLAP


ابزارهای پیش بینی کننده


نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟

به منظور آشنایی بیشتر با محیط و امکانات سامانه های راهبران میتوانید با ما تماس بگیرید، کاتالوگ محصولات را مطالعه نمایید یا در جلسه دمو شرکت فرمایید.

  دانلود کاتالوگ   فرم جلسه دمو